اینستاگرام ترکیبی از دو واژه instant camera  و telegram  به معنای پیام رسان فوری از طریق عکس و دوربین است و بصورت کاملتر عبارتست از  شبکه ای جهت انتشار عکس و فیلم های 60 ثانیه ای در دنیای فناوری اطلاعات مبتنی بر شبکه های اجتماعی.

نخستین نسخه اینستاگرام در اکتبر 2010 راه اندازی گردید این سرویس بسرعت محبوبیت کسب کرد و به بیش از یکصد میلیون کاربر تا 2012 و سیصد میلیون کاربر تا دسامبر 2014 رسید. در مدت زمان بسیار کوتاهی اینستاگرام توانست سودآوری به ارزش پانصد میلیون دلار امریکا برای سرمایه گذارانش داشته باشد.

اینستاگرام  در ایران برخلاف سایت ها و شبکه های اجتماعی دیگر مانند تلگرام، توییتر ، فیس بوک و … ، فیلتر نیست و تقریبا میتوان گفت بسیاری از کاربران تلگرام که دسترسی چندانی به نرم افزارهای فیلترشکن نداشتند جهت برپایی کسب و کار اینترنتی خود و یا دلایل دیگر به استفاده بیشتر و بیشتر اینستاگرام روی آوردند.

باعنایت به آمارهای ارائه شده فوق جهت درک میزان محبوبیت این نرم افزار پرنفوذ رایگان در بین کاربران ایرانی، کافیست گشتی در دنیای مجازی، متنوع و لذت بخش اینستاگرام بزنید و با انواع و اقسام صنایع، تجارات و تفریحات و حراجی ها مواجه شوید.

بسیاری از نیازهای روزانه و اولیه کاربران از طریق گشت و گذار در فضای قدرتمند و جذاب اینستاگرام تامین میگردد. خدمات پزشکی و دندانپزشکی، آموزش و محتوای آموزشی، داد و ستد در اقسام گوناگون اعم از جواهرات ، پوشاک، محصولات خوارکی و آرایشی بهداشتی گرفته تا خرید فروش املاک و مستغلات و هرآنچه در تصور شماست در این فضای اینترنتی – اجتماعی یافت میشود.

در سازمان تبلیغات و انتشارات سفیرتحول بسته به نوع خدمات ارائه شده در مراکز پزشکی و دندانپزشکی پلن های متفاوت و منحصربفردی طراحی و پیاده سازی میگردد.

چگونه استراتژی بازاریابی اینستاگرمی پزشکی را ایجاد کنیم؟

شما این را می دانید که باید در اینستاگرام حضور داشته باشید اما مشکل اینجاست که شما نمی دانید که چه کاری را باید در اینستاگرام انجام دهید. اگر چنین چیزی در ذهن شما هست، بدانید شما تنها نیستید. بسیاری از کسب و کارها تحت فشار قرار گرفته اند و فکر می کنند باید در هر پلت فرم از رسانه های اجتماعی باشند بدون آنکه استراتژی خود را چیده باشند. از آنجا که میان اینستاگرام و سایر سایت های اجتماعی محبوب تفاوت بسیاری وجود دارد، در نتیجه برای بهتر دیده شدن در اینستاگرام به یک استراتژی بازاریابی پزشکی متفاوت نیاز دارید.

تعیین مخاطبین هدف در اینستاگرام پزشکی

درست مانند هر پلتفرم دیگر، قبل از شروع بازاریابی پزشکی در اینستاگرام، تعیین مخاطبینی که می خواهید داشته باشید، مهم است. اگر شما در حال حاضر استراتژی های بازاریابی دیگری را در اختیار دارید، می توانید آن ها را کنار بگذارید تا به شما کمک بشود. برخی از عوامل مفید که مخاطبان هدف اینستاگرام شما را محدود می کنند، سن، موقعیت، جنسیت، درآمد، منافع، انگیزه ها و دردها است که باید در نظر بگیرید.

رویدادهای محبوب و هشتگ های مورد علاقه که مربوط به خدمات پزشکی و دندانپزشکی مراکز و کلینیک شما هستند را نظارت کنید. پیدا کردن افرادی که از هشتگ استفاده می کنند و درگیر آن هستند و همچنین بررسی پروفایل های آن ها می تواند مسیر پیش روی شما را تا حدود مناسبی روشن کند. شما همچنین می توانید به پیروان رقیب خود نگاه کنید. گاهی اوقات تعیین مخاطب ساده تر از آن چیزی است که شما فکرش را می کنید.تجزیه و تحلیل رقابتی برای اینستاگرام

بعد از اینکه مخاطبین اینستاگرام خود را تعیین کردید، یک تحلیل رقابتی انجام دهید تا ببینید چه بازاریابان دیگری در زمینه کار پزشکی و دندانپزشکی شما وجود دارند که پست یا مطلب ارسال می کنند.

اگر از قبل رقبای پزشکی و دندانپزشکی مهم خود را می شناسید، از جستجوی پروفایل های اینستاگرام آن ها شروع کنید. اگر نه، سعی کنید عبارات و کلمات مربوط به کسب و کار یا صنعت خود را پیدا و سرچ کنید تا حسابهای مشابهی پیدا کنید. سریع صفحات مربوطه را ببینید و بررسی کنید تا ببینید چه نوع پست هایی بیشترین میزان مشارکت را کسب می کنند؛ آن ها چه هشتگ هایی را بکار می برند؛ نوشتار آن ها به چه صورت است؛ هر چند وقت یک بار در حال انتشار مطلب هستند و اینکه با چه سرعتی در حال رشدند. این اطلاعات می تواند معیار مناسبی باید سنجش میزان رشد حساب کاربری شما باشد.

در حالی که شما محتوای موجود رقبای خود را بررسی می کنید، دقت داشته باشید که در این بین ممکن است فرصت هایی بکری برایتان پیش بیاید که نیاد از دستش بدهید. اضافه کردن مطالب منحصر به فرد به کسب و کارتان کمک می کند تا از بقیه جدا شوید.

 باید به دنبال ارسال تصاویری باشید که نام تجاری شما را در ذهن مخاطبان حک کند. در صفحه اینستاگرام پزشکی خود از تصاویر، کپشن ها و استوری هایی استفاده کنید که در ذهن مخاطب ویژگی شخصیتی که می خواهید از شما به خاطر بسپارند را تداعی کند.

تنظیم یک تقویم مشخص

به طور متوسط، نام های تجاری، هر هفته در حدود ۶ عکس در اینستاگرام منتشر می کنند – که به بیش از ۳۰۰ پست در سال اضافه می کند!- با وجود آن همه پست های مختلف، پیگیری کردن آنچه می خواهید پست کنید و آنچه که قبلا پست کرده اید کمی دشوار است.

ایجاد یک تقویم تحریریه یک راه مفید به جهت کاهش زمان لازم برای مدیریت حضور خود در اینستاگرام است. شما می توانید تقویم خود را با برخی از انواع پست های محبوب اینستاگرام که قبلا مورد بحث قرار گرفته پر کنید و کپشن ها، هشتگ ها و زمان های ارسال مطالب خود را از پیش برنامه ریزی کنید.

تقویم شما نیز یک مکان عالی برای ثبت هر رویداد کلیدی است که می خواهید آن را بر روی حساب کاربری اینستاگرام خود برجسته نمائید؛ مانند راه اندازی محصولات جدید یا پیشنهاد ویژه. بدون یک تقویم، شما زمان خود را صرف یافتن هرگونه محتوایی که به نظرتان مفید می رسد، می کنید در صورتیکه با مدیریت عملکرد خود به وسیله ی یک تقویم کاری می توانید بازده بیشتر را در بازه های زمانی بدست آورید.

ساخت یک نام تجاری پزشکی و دندانپزشکی سازگار

محتوای تصادفی یا بی ربط مخاطبان شما را گمراه می کند و احتمال از دست دادن فالوور هایتان را بیشتر می کند. برای جلوگیری از این اتفاق، مهم است که نام تجاری سازگار و زیبایی را در حساب کاربری اینستاگرام پزشکی ایجاد و نسبت به حفظ آن کوشش کنید. برای تعیین این که نام تجاری تان باید چگونه بنظر برسد، با فکر کردن درباره شخصیت نام تجاری خود شروع کنید. ارزش های نام تجاری شما چیست؟ آیا شما جسورانه، بازیگوش، گرم و یا پرماجرا هستید؟

برخی از امور اجرایی در دپارتمان بازاریابی دیجیتال سفیر تحول مرتبط با طراحی و راهبری اکانت اینستاگرام پزشکان و مراکز پزشکی عبارتند از :

 • ایجاد قالب اختصاصی اینستاگرام پزشکی و دندانپزشکی
 • ایجاد ساختار منطبق بر رنگ سازمانی مراکز پزشکی
 • تولید محتوای پزشکی و دندانپزشکی
 • هشتگ گـذاری حرفه ای پست ها
 • طراحی و ساخت کلیپ تبلیغاتی کارشناسی شده
 • ایجاد واترمارک اختصاصی منقش به لوگوی مراکز پزشکی
 • کنترل و راهبری اکانت اینستاگرام پزشکان توسط کارشناس عمومی
 • کنترل و راهبری اکانت اینستاگرام پزشکان توسط کارشناس اختصاصی
 • فالوور گیری در صفحات پر بازده و مرتبط پزشکی و اجتماعی
 • مدیـریت کامنت ها توسط کارشناس عمومی و اختصاصی
 • مدیـریت دایـرکت ها توسط کارشناس عمومی و اختصاصی
 • تبلیـغ در صفحات پـر بازدیـد و مرتبط پزشکی و اجتماعی
 • طراحـی و سـاخت طـرح موزاییکـی نوین از مستندات پزشکی مراکز

fa_IRPersian
fa_IRPersian